Posts Tagged ‘ikinci el UCUZ çelik jant’

Çıkma Lastik Nedir? Çelik Jant Neden Tercih Edilir?

Mayıs 3rd, 2010 | Otomotiv Yan Sanayi | 0 Comments

Çıkma Lastik Nedir? Çelik Jant Neden Tercih Edilir?

Araba sevdalarının kullandığı birçok terim vardır. Bu terimleri aslında büyük çoğunluğumuz bilmemekteyiz. Bu terimler, bir bakıma Ofsayt kelimesi gibidir. Anlamları araştırma gerektirir. Çıkma lastik ve çelik jant gibi araba bileşenleri konusunda birçok kişinin bilgi yoktur. Bizlerde sizi bu konu hususunda bilgilendirmek istiyoruz.

araç kiralama

araç kiralama

Çıkma Lastik Nedir?

Çıkma lastik, daha önceden kullanılmış ancak zaman içerisinde kullanımı bırakılan lastiktir. Bir bakıma 2.el lastik’dir. Çıkma lastikler, daha önceden kullanılan lastikler için kesinlikle dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Çıkma Lastik Alırken Nelere Dikkat Edilmektedir?

İlk önce kendi aracınızda bulunan lastiği analiz ediniz. Lastiğinizde bir sorun yoksa gereksiz yere riske girmeyiniz. Lastiğiniz sorunlu ise çıkma lastik alırken, lastiklerin yanlarına mutlaka bakınız ve çatlak olmamasına dikkat ediniz. Çıkma olarak alacağınız lastik ne kadar az km yapmışsa o kadar sağlıklıdır.

araç lastiği

araç lastiği

Çelik Jant Neden Tercih Edilir?

Çelik jant, öncelikle görsel olarak mükemmel bir görüntü sunduğu için tercih edilir. Bunun yanı sıra tekerleklere sunduğu çelik desteği ile patlamayı geciktirir. Ayrıca tekerleğin herhangi bir kopması durumunda lastiğe bağımlılık sağlar ve araç durana kadar birleşme durumu yaratır.